У Норвегії на допомогу пацієнтові прийшов винищувач

Винищувач F16 врятував життя
У мене викликають захоплення такі історії. Захоплююся відповідальним суспільством, людяністю і винахідливістю людей. Чому би про це не розповісти?
В одну з лікарень міста Буді (Bodø) в Норвегії поступив чоловік у критичному стані. Йому була потрібна екстрена медична допомога, але в лікарні, куди його доставили, було відсутнє необхідне обладнання для підтримки життєдіяльності. Йому був потрібний апарат екстракорпоральної мембранної оксигенації.
Екстракорпоральна мембранна оксигенація використовується для насичення крові киснем. Цей метод може застосовуватися при гострій дихальній або серцевої недостатності, а також при операціях на серці разом з апаратом штучного кровообігу. Норвежцю була потрібна оксигенація спільно зі штучною вентиляцією легенів. Найближче обладнання для такої терапії знаходилося на відстані 280 миль в госпіталі міста Трондхейм (Trondheim). Це близько 10 години їзди на машині, і лікарі побоювалися, що їх пацієнт не дочекається прибуття апарату. Вони прийняли несподіване рішення – подзвонили.. на військово-повітряну базу, розташовану поруч з Трондхеймом, і попросили про допомогу.
Дзвінок прийняв підполковник Берге Клеппе (Børge Kleppe), командувач 338 ескадрильєю. Виявилося, що рівно в цей момент два літаки вже збиралися вилітати в потрібну сторону, і в одному з них навіть був вантажний відсік, де можна було б розмістити обладнання. Підполковник зробив ще дзвінок, перевіряючи наявність місця, і незабаром винищувач F16 був уже в дорозі. Берге Клеппе повідомив, що зазвичай такий переліт займає близько 35 хвилин, але, оскільки вантаж був дуже важливим, пілот «піддав газу» і прибув в Буді менш ніж за 25 хвилин. Таким чином, від дзвінка до доставки апарату пройшло всього близько 40 хвилин.
Підполковник Клеппе, який пілотує F16 вже більше 13 років, додав, що зазвичай винищувачі не перевозять вантажі через відсутність місця, крім того, якби дзвінок надійшов декількома хвилинами пізніше, літаки б уже відбули.
Крістіан Барнс (Kristian Barnes), директор Університетського госпіталю Тромсе (University Hospital of Tromsø), прокоментував: «Ми дуже вдячні за допомогу, яку отримали від військових. Для пацієнта наявність цього обладнання було питанням життя і смерті».
За матеріалами “The Independent”
http://www.independent.co.uk/news/world/europe/f16-fighter-jet-saves-patient-life-norway-flying-medical-equipment-a6996651.html