Нові антибіотики подають надії в боротьбі з резистентністю
США — Антибіотикорезистентність була і залишається дуже складним завданням, але кілька нових препаратів подають надію.
Як повідомила доктор фармакології Ейпріл Міллер (April D. Miller) на щорічному конгресі Товариства медицини критичних станів, Американське товариство інфекційних хвороб у 2010 році запустило ініціативу, покликану розробити десять нових антибіотиків до 2020 року. Один з цих нових препаратів – ліпоглікопептід телаванцин (telavancin), розроблений американською фірмою Theravance, уже випробуваний при ускладнених інфекціях у вересні 2009 року і зараз випускається під торговою назвою Вібатів (Vibativ). Два інших антибіотика групи ліпоглікопептидів, далбаванцин (dalbavancin) і орітаванцин (oritavancin) на даний момент не доступні і проходять випробування.
Нові ліпоглікопептіди інгібують синтез клітинної стінки, запобігаючи полімеризації її компонентів, говорить д-р Міллер з Коледжу фармакології при Університеті Південної Кароліни, Колумбія.
Ліпоглікопептиди також мають унікальну фармакокінетику, в порівнянні з популярними тепер препаратами. Орітаванцин і далбаванцин мають період напіввиведення близько 195 годин. “У клінічних дослідженнях виробники розробляють дозування для одно-дворазового прийому на тиждень, що дало б велику перевагу в амбулаторному застосуванні”, – коментує д-р Міллер.
У ІІІ фазі випробувань телаванцина при ускладнених захворюваннях шкіри було встановлено, що добова доза 10 мг/кг внутрішньовенно, що вводиться одномоментно, настільки ж ефективна, як і ванкоміцин по 1 г кожні 12 годин (Clin Infect Dis 2008; 46:1683-93).
Далі, д-р Міллер обговорила цефтаролін (ceftaroline), цефалоспорин четвертого покоління, випробуваний у жовтні 2010 при гострих шкірних захворюваннях і негоспітальній пневмонії. Препарат незабаром очікується на ринку під торговою назвою Тефларо (Teflaro), фірми Forest Laboratories.
Інший підхід у боротьбі з антибіотикорезистентністю включає різні способи оптимізації використання тих антибіотиків, які вже давно присутні на ринку. Д-р Міллер каже, що в США є вісім національних інститутів, що займаються цією проблемою, де, зокрема, вивчають можливості терапії короткими курсами, антибіотиками вузького спектру, комбіновану і монотерапію, а також дозозалежну фармакодинаміку.
За матеріалами Intern Med News.