Блог Віталія Івасенка
Доказова медицина в дії
  • Про автора
  • Про автора
  • Home
  • /
  • Робота лікарем в Польщі

Нострифікація диплому лікаря в Польщі


Нострифікація диплому лікаря в Польщі - це реально!

Нострифікація диплому лікаря в Польщі – це реально!

Як показує практика – це справа цілком реальна, але оповита слухами та легендами. Тому в цьому дописі я постараюся пояснити деякі основоположні речі, від яких можна буде відштовхуватися.

У Польщі – підтвердження диплому є одним з найскладніших етапів в плані задіяння інтелектуальних ресурсів, адже завжди це передбачає іспит (іспити) в тій чи іншій формі. І це – те, чим потрібно цікавитися в першу чергу. Насправді, так воно і є: якщо ви зайшли на цю сторінку з Гугла – ви на правильному шляху.

Одразу проясню з поняттям “нострифікації” своїми словами. Нострифікація (nostryfikacja) = підтвердження диплому = визнання диплому (uznanie dyplomu) – це порівняння навчальної програми вашого диплому з навчальною програмою конкретного вузу за кордоном: співставляються предмети і години з вашого додатку до диплому. Академічну різницю в годинах можна “відпрацювати” в різний спосіб: іспити в тій чи іншій формі, або відвідування додаткових занять + іспити. Тобто, якщо ви пройшли нострифікацію з позитивним результатом – значить ваш диплом вважається еквівалентним диплому того університету, де ця процедура відбулася. Я наголошую, що визнанням диплому лікаря, взагалі на території Євросоюзу, займаються медичні факультети вузів = лікарські факультети (wydziały lekarskie, не плутати з wydziałami nauk o zdrowiu, де навчаються медсестри). Навіть в межах одного вузу кожен медичний факультет самостійно встановлєю порядок нострифікації (платно – безплатно, можна – не можна), і нікому нічого не винен! Буде в медичному університеті чотири лікарських факультети – і це буде чотири різних процедури нострифікації. Але результат, звичайно, один. Ваш підтверджений диплом лікаря з України дійсний лише в тій країні Євросоюзу, де ви його нострифікували! Не хвилюйтеся, якщо ви захочете колись переїхати з Польщі до Німеччини – вам не доведеться знову там підтверджувати диплом, при умові, якщо ви вже маєте 3 роки лікарської практики в Польщі після нострифікації. Це норма Євросоюзу.

На якому би факультеті в Польщі ви не підтверджували свій диплом, завжди це матиме деякі спільні риси:

  • У Польщі нострифікація диплому лікаря завжди платна. Орієнтовно – від 675 євро. Найчастіше, платити потрібно за подачу документів, не залежно від результату. Рідше – по факту нострифікації.

  • Завжди нострифікація в Польщі – це складний іспит (іспити), до якого треба серйозно готуватися.

  • З мінімального набору документів – паспорт, заява, копія диплому, копія додатку. Копії мають бути перекладені польським судовим перекладачем (свого роду нотаріально завірений переклад). Апостиль, зазвичай – не потрібен!

Таким чином, схематично підтвердження диплому виглядає так:

  1. Вибрали підходящий факультет (за пакетом необхідних документів, форматом іспитів, відгуками в інтернеті, статистикою здачі тощо).

  2. Подали документи. Як правило – той мінімальний пакет.

  3. Здали іспит. Іспити можуть бути або усними або тестовими. Швидше за все, від факультетів ви не дістанете якогось офіційного списку рекомендованої літератури чи списку питань для підготовки. Список літератури – це навчальна програма польського вузу за 6 років.

  4. Отримали свідоцтво.

У цьому святі життя найбільша складність полягає у ваших знаннях. Оскільки, якщо є знання з медицини, то нострифікація – не проблема. У Іспити з підтвердження диплому здаються тільки польською мовою.

Хочу ще звернути вашу увагу на деякі моменти:

  • Слід відрізняти нострифікацію від інших етапів (іспитів), необхідних для отримання дозволу на лікарську практику: наприклад, заключний лікарський іспит (LEK) чи мовний іспит.

  • Нострифікація диплому не є дозволом на лікарську практику.

  • Іспит з польської мови для лікарів проходить незалежно від нострифікації.

  • Наявність Карти поляка не дає ніяких пільг чи знижок на іспит по нострифікації і мові.

Власне з наявністю підтвердженого диплому і зданим мовним іспитом можна рухатися далі. Наступний обов’язковий етап – проходження річного післядипломного стажування. Але це вже зовсім інша історія.


Posted on 26.02.2017 by Віталій Івасенко. This entry was posted in Робота лікарем в Польщі and tagged нострифікація диплому лікаря. Bookmark the permalink.
Мій досвід у нострифікації диплому лікаря в Польщі: дати і цифри
Робота лікарем в Польщі

15 thoughts on “Нострифікація диплому лікаря в Польщі”

  1. Дарія коментує:
    17.06.2017 о 12:37

    Доброго дня! Чи можу я перекласти документи в Україні? Чи обов’язково це робити в Польщі? Дякую

    Відповіcти
    1. Віталій Івасенко коментує:
      22.06.2017 о 19:42

      Можна і в Україні. Головне, щоб перекладач був з офіційного списку tłumaczy przysięgłych. Є Holubenna Oleksandra в Тернополі і Dubrowska Joanna в Києві.

      Відповіcти
  2. Христина коментує:
    30.10.2017 о 23:11

    Підкажіть, будь ласка, а як на рахунок інтернатури? Скільки вона триває і чи є платною?

    Відповіcти
    1. Віталій Івасенко коментує:
      31.10.2017 о 19:41

      Інтернатури в Польщі немає. Читайте статтю.

      Відповіcти
  3. Ірина коментує:
    02.07.2018 о 10:25

    Доброго дня! Ви пишите -”У Польщі нострифікація диплому лікаря завжди платна. Орієнтовно – від 675 євро. Найчастіше, платити потрібно за подачу документів, не залежно від результату. Рідше – по факту нострифікації.”- є такі університети , де оплата після того як здав ностріфікацію?, тобто у разі позитивного результату? Дякую за відповідь!

    Відповіcти
    1. Віталій Івасенко коментує:
      02.07.2018 о 12:09

      Вітаю! У Любліні, якщо не помиляюсь, так було минулого року на обох лікарських факультетах.

      Відповіcти
  4. Юрій коментує:
    09.08.2018 о 11:48

    Добрий день. Підкажіть, будь ласка,чи обов’язково особисто подавати документи на нострифікацію,чи можна поштою? Хотів би подати в Білосток, проте в цей час буду на курсах від Євромеду, а з 1 вересня прийом документів буде припинено.

    Відповіcти
    1. Віталій Івасенко коментує:
      09.08.2018 о 16:39

      Вітаю, Юріє. Я не знаю. Краще поставте це питання менеджерам Євромеду або безпосередньо у деканат подзвоніть.

      Відповіcти
  5. Олександр коментує:
    07.04.2019 о 18:02

    Привіт, Віталій
    Я студент 5 курсу стомат. факультету в 2019 р. закінчую навчання та проходитиму інтернатуру в Україні. Можливо вам відомо чи є відмінності у нострифікації для лікарів-стоматологів і якщо знаєте особу в якої я міг би про це запитати більш детально чи не могли б ви надіслати якусь контактну інформацію?

    Відповіcти
    1. Віталій Івасенко коментує:
      30.05.2019 о 08:30

      Контактів серед стоматологів немає особистих. Зате їх повно на фейсбуку в групі по нострифікації, пошукайте. Відмінностей у нострифікації для стоматологів немає, законодавство одне для всіх лікарів-іноземців.

      Відповіcти
  6. Ігор коментує:
    01.09.2019 о 11:17

    Доброго дня! Я студент 6 курсу медичного університету, спеціальність лікувальна справа. В мене є питання, чи міг би я після завершення 6 курсу відразу нострифікувати диплом, без проходження інтернатури в Україні? І можливо Ви підкажете, який польський вуз варто обрати для нострифікації українського диплому?

    Відповіcти
    1. Віталій Івасенко коментує:
      02.09.2019 о 14:11

      Колего, це буде оптимальний варіант. Немає сенсу проходити нашу інтернатуру. Вже зараз підтягуйте медицину, вчіть мову, і як тільки отримаєте диплом – зробіть апостиль і подавайте на нострифікацію.
      З приводу вибуру вузу: кільканадцять медичних факультетів у Польщі щороку змінюють правила подачі документів і проведення іспитів. Тому є з чого вибрати. А найбільш популярні, можу сказати, це – Білосток і Бидґощ. Удачі

      Відповіcти
  7. Ігор коментує:
    08.09.2019 о 21:16

    Дякую за оперативну відповідь!

    Відповіcти
  8. Аліна коментує:
    13.11.2019 о 13:48

    підкажіть, будь ласка, скільки років дійсний український диплом без інтернатури. тобто протягом якого часу можна подати документи на нострифікацію?

    Відповіcти
    1. Віталій Івасенко коментує:
      25.11.2019 о 08:39

      Український димлом не має терміну придатності!

      Відповіcти

Напишіть відгук Скасувати відповідь

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

    Останні публікації

    • Скасувати нострифікацію лікарських дипломів для своїх
    • Польща скасовує нострифікацію дипломів для українських медиків?
    • Так скільки того холестерину в яйцях?
    • Післядипломне стажування для лікарів у Польщі
    • Інтернатура в Польщі

    Ключові слова

    ЛОР НПЗП ТЕЛА ХОЗЛ ЧМТ антиагреганти антибіотики антикоагулянти артеріальна гіпертензія атеросклероз бета-блокатори вагітність гастроентерологія грип ендокринологія кава кардіологія кофеїн легенева гіпертензія метформін мистецтво діагностики навчання в Польщі неврологія невідкладні стани нострифікація диплому лікаря ортопедія остеоартроз остеопороз охорона здоров'я в Польщі польська мова для лікарів профілактика рак ревматологія синдром Рейно статини фармакологія фібриляція передсердь хвороба Альцгеймера хіміотерапія хірургічні втручання цукровий діабет імунологія інсульт інфаркт міокарда інфекційні хвороби

    Категорії

    • Uncategorized (6)
    • Інформація від партнерів (1)
    • Мої замітки (31)
    • Новини (37)
    • Робота лікарем в Польщі (13)

    Архів

    • Квітень 2018 (3)
    • Листопад 2017 (1)
    • Жовтень 2017 (1)
    • Серпень 2017 (2)
    • Квітень 2017 (1)
    • Березень 2017 (1)
    • Лютий 2017 (1)
    • Січень 2017 (1)
    • Серпень 2016 (1)
    • Червень 2016 (1)
    • Травень 2016 (2)
    • Квітень 2016 (2)
    • Березень 2016 (3)
    • Лютий 2016 (2)
    • Жовтень 2015 (5)
    • Вересень 2015 (3)
    • Серпень 2015 (1)
    • Липень 2015 (1)
    • Червень 2015 (2)
    • Травень 2015 (1)
    • Лютий 2015 (1)
    • Грудень 2014 (1)
    • Листопад 2014 (4)
    • Жовтень 2014 (1)
    • Липень 2014 (1)
    • Травень 2014 (2)
    • Квітень 2014 (2)
    • Листопад 2013 (5)
    • Вересень 2013 (5)
    • Липень 2013 (3)
    • Травень 2013 (1)
    • Березень 2012 (1)
    • Лютий 2012 (1)
    • Січень 2012 (3)
    • Вересень 2011 (5)
    • Червень 2011 (1)
    • Травень 2011 (1)
    • Квітень 2011 (1)
    • Березень 2011 (4)
    • Лютий 2011 (3)
    • Січень 2011 (1)

Мета

  • Вхід
  • RSS публікацій
  • RSS коментарів
  • WordPress.org

Статистика

Теги

ЛОР НПЗП ТЕЛА ХОЗЛ ЧМТ антиагреганти антибіотики антикоагулянти артеріальна гіпертензія атеросклероз бета-блокатори вагітність гастроентерологія грип ендокринологія кава кардіологія кофеїн легенева гіпертензія метформін мистецтво діагностики навчання в Польщі неврологія невідкладні стани нострифікація диплому лікаря ортопедія остеоартроз остеопороз охорона здоров'я в Польщі польська мова для лікарів профілактика рак ревматологія синдром Рейно статини фармакологія фібриляція передсердь хвороба Альцгеймера хіміотерапія хірургічні втручання цукровий діабет імунологія інсульт інфаркт міокарда інфекційні хвороби

Категорії

  • Uncategorized
  • Інформація від партнерів
  • Мої замітки
  • Новини
  • Робота лікарем в Польщі
wp темы