Блог Віталія Івасенка
Доказова медицина в дії
  • Про автора
  • Про автора
  • Home
  • /
  • Робота лікарем в Польщі

Медичний туризм для лікарів або як я їздив на розвідку до Варшави


Центр Варшави.

В центрі польської столиці

Як і багатьох українських лікарів мене цікавить пошук щастя за кордоном. Кого не приваблюють зарплати, що вимірюються тисячами євро? Гадаю, не менш важливо нам всім почуватися впевнено за завтрашній день, жити в цивілізованій країні і в здоровому суспільстві. Все це, принаймні теоретично, можна відчути на собі, проживаючи у Сполучених штатах.. Європи (само так написалося).

Польщею і польською мовою цікавився спочатку лише у культурному плані. Вважаю, це — дійсно близька нам мова і потужна культура, як зовсім поруч. Не далі, ніж вєлікій і магучій..

Але лікарем-туристом я став якось несподівано. Колега кинула рекламний лист дружині на імейл, та перекинула мені ще на початку літа 2015 року. Він мав заголовок “Медицинские туры и прочее от Ассоциации Врачей в медицинском Туризме”. Лист був мною переглянутий і благополучно забутий.. Але ж якщо судилося — то не минути. Якось я до нього повернувся. Якраз був час і можливість наприкінці літа десь поїхати. Тур до Варшави для лікарів, на тиждень? Чому б і ні? Цікаво і корисно. І не дорого (про витрати — далі). До того ж, в Польщі я ще небув.

З тією чудовою рекламною листівкою ви можете ознайомитися нижче, щоб мати уявлення, що пропонується. Контакти вже застаріли, тому я їх витер. Можете писати мені на імейл або у соцмережі.

Курси польської мови для лікарів

Курси польської мови для лікарів

Для тих, хто вже розмірковує, їхати чи не їхати — наведу деяку інформацію, що вам допоможе визначитися.

Одразу, варто сказати — не все те правда, якщо дивитися на виділений червоним текст у листівці. Та це вже повернувшися до дому я такий розумний)

Серед організаторів – відома польська громадська організація “Відкритий діалог”, “Всепольська фундація з протидії хворобам цивілізації” – молодий проект українських засновників, іспит приймали у Варшавській окружній лікарській палаті.

Тепер розглянемо конкретніше..

Тривалість курсів — 7 днів

Не правда

Власне, навчальних днів було п’ять: з 24 по 28 серпня (у моєму випадку). Ну збили з пантелику! Може хтось і не проти погуляти зайвий день.. А я міг би ще 2 дні зекономити.

В групі — не більше 16 осіб

Не правда

В моїй групі було 5 лікарів і приблизно 15 студентів!

Попередня передкурсова підготовка

Правда

Дали матеріали для самостійної роботи (глосарій і діалоги).

Індивідуальний підхід

Правда

Була можливість спілкуватися з викладачами скільки влізе, в тому числі індивідуально.

Викладачі — польські та українські лікарі, що працюють в Варшаві

.. Правда умовно

Дійсно у нас був викладачем лікар, пан Мирослав з Тернополя, не практикуючий, і дійсно на той час він жив у Варшаві (ну а як інакше). І ще була студентка-економіст – Катя.

Заняття з 9:00 до 18:00 щодня

Не правда!

У нашому випадку заняття тривали з 9:00 до 12:00, а потім записувалися на індивідуальний час і здавали вивчений матеріал після 16:00. Це займало хвилин 20.

60% часу — це розмови курсантів з польськими лікарями та медсестрами

Не правда

Організували нам зустріч з двома польськими лікарями українського походження, поспілкувалися. Але це епізоди, ніяк не 60% часу!

Вартість курсу — 125 євро з однієї особи

Правда

На момент оплати — 3500 грн. Це здалося мені не дорого.

Надається запрошення для відкриття візи

Правда

З тим запрошенням мені відкрили візу аж на 2 роки (90 днів перебування)! Вважаю, що лише для цього можна було взяти цю поїздку)

Скільки коштує все це задоволення?

Спробую зараз підсумувати основні витрати. Але потрібно було одразу вести записи, хоч би заради спортивного інтересу.

Власне, самі курси

3500 грн.

Віза

450 грн. приблизно (18,5 євро). Це реально дешево! Не платив так званий візовий збір (ще 35 євро), через те, що віза не туристична, а “культурна”, ну, ніби, обмін досвідом.

Медична страховка

100 грн. у бариги під візовим центром (ТРЦ “Гулівер”)

Квитки на автобус Київ-Варшава і назад

1300 грн. До речі, назад чомусь квитки завжди дорожчі, ніж на в’їзд.

Проживання в хостелі

1600 грн. (270 злотих за 8 ночей). Рахуйте 1 злотий тоді був 6 грн.

Харчування та транспорт

1500 грн. приблизно. Тут важко все окремо порахувати. Дуже приблизно – 250 злотих. Орієнтовно проїзд в одну сторону – 4 злотих, обід в кафе – 20 злотих. Один похід в супермаркет – 50 злотих. Це все лише з особистого досвіду!

Всього

8450 грн. Приблизно!

Таким чином, що ви отримаєте з поїздки?

Сертифікат про засвоєння курсу польської медичної термінології

Сертифікат про засвоєння курсу польської медичної термінології

  • Добре вивчите 250 медичних термінів польською і пару діалогів на пам’ять. Не більше(

  • Отримаєте сертифікат про знайомство з польською медичною термінологією. Він стане в пригоді для подальшого навчання чи стажування.
  • В загальних рисах отримаєте уявлення, де і як проходить нострифікація диплома, відвідаєте Варшавську окружну лікарську палату.

  • Знатимете які є варіанти для роботи в Польщі з медичною освітою. Є маса парамедичних фахів, що не потребують нострифікації диплома (оскільки нострифікація — це може бути реально важко). Наприклад, для мене дуже привабливий варіант, принаймні для старту — робота асистентом лікаря.

  • Зможете поспілкуватися з нашими лікарями в Польщі, і зрозумієте, що польська система охорони здоров’я створена для лікарів, а не для пацієнтів;-)

  • Побачите Варшаву! Буде багато вільного часу, беріть фотоапарат!

  • Зможете поспілкуватися з перехожими на вулицях. Люди досить комунікабельні і приязні:)

Ще деякі мої коментарі

Друзі, щоб не було розчарувань — я навів вищевказані факти. Мови вас не навчать. Це явно. Є свої плюси і мінуси у цьому турі, як бачите. Спробував викласти по-більше фактів.

Але попри всі недоліки, особисто я не шкодую, що поїхав. Адже завдяки курсам у мене є віза на два роки, мотивація і натхнення. Особливо зацікавила інформація про можливість заочного навчання на асистента лікаря для українців. Подібного ще не було в історії, я так зрозумів. Заочне навчання явно вигідніше. Сертифікат дійсний по всій Європі! По цьому напрямку готується унікальний комерційний продукт від проекту Наука.PL, який буде представлений пізніше, осінню. Можливо це буде дешевше, ніж нострифікація. Готовий брати кредит!

Ой, ще обіцяли компенсувати витрати на поїздку (транспорт, навчання, проживання). Це в наступному році, коли буде фінансування від польської сторони. Я навіть “декларацію” заповнив. Не розраховую, але..

Ну і ще я побачив нову країну, як живуть люди. Варшава — досить комфортне місто для життя (порівнюючи з Києвом). Принаймні, немає заторів в центрі, як у Києві і бездоганна система громадського транспорту. А так — ті ж торгові центри, макдональдси.. Все, як у великому місті. У мене таке враження.

Тепер маленький фотозвіт з мобільного!

На даху бібліотеки Варшавського університету. Цікава архітектура

На даху бібліотеки Варшавського університету. Неймовірна архітектура усюди!

Музей Майдану в "Українському світі". Варшава тримає руку на пульсі..

Музей Майдану в “Українському світі”. Варшава тримає руку на пульсі.. Тут нам вручали сертифікати

Одна з двох наших баз навчання - Центр післядипломної освіти. Скромний будиночок

Одна з двох наших баз навчання – Центр післядипломної освіти. Скромний будиночок на Schroegera, 82

Мобільний пункт забору крові біля центрального вокзалу

Мобільний пункт забору крові біля центрального вокзалу

Панорама з даху Центру науки "Коперник". Вид на Віслу

Панорама з даху Центру науки “Коперник”. Вид на Віслу

Висновки

  • Польща є досить близькою нам країною культурно і мовно. Це полегшує адаптацію. Тут українці почуваються комфортно. Польща є зручним майданчиком для старту медичної кар’єри в Європі.

  • Подібні освітні тури до Європи для лікарів дозволять вживу поспілкуватися з однодумцями і колегами, людьми, які вже працюють за кордоном; познайомитися з новими містами, їх інфраструктурою і якістю життя. Тож, якщо плануєте відпустку — її можна провести дуже плідно.

  • Для пізнавальних поїздок краще планувати проживання у хостелі. Таке місце краще, ніж Інтернет забезпечить Вас актуальною і практичною інформацією. Є хостели, де живе досить багато наших співгромадян (це можна зрозуміти за відгуками на сайтах бронювання готелів).

Впевнений, без цієї поїздки я би не знав всіх моїх можливостей.


Posted on 10.09.2015 by Віталій Івасенко. This entry was posted in Робота лікарем в Польщі and tagged медичний туризм, польська мова для лікарів. Bookmark the permalink.
Недосипання не впливає на якість роботи хірургів
Цукрознижуючий препарат емпагліфлозин успішно пройшов клінічні випробування
http://otvetflop.ru/

Напишіть відгук Скасувати відповідь

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

    Останні публікації

    • Скасувати нострифікацію лікарських дипломів для своїх
    • Польща скасовує нострифікацію дипломів для українських медиків?
    • Так скільки того холестерину в яйцях?
    • Післядипломне стажування для лікарів у Польщі
    • Інтернатура в Польщі

    Ключові слова

    ЛОР НПЗП ТЕЛА ХОЗЛ ЧМТ антиагреганти антибіотики антикоагулянти артеріальна гіпертензія атеросклероз бета-блокатори вагітність гастроентерологія грип ендокринологія кава кардіологія кофеїн легенева гіпертензія метформін мистецтво діагностики навчання в Польщі неврологія невідкладні стани нострифікація диплому лікаря ортопедія остеоартроз остеопороз охорона здоров'я в Польщі польська мова для лікарів профілактика рак ревматологія синдром Рейно статини фармакологія фібриляція передсердь хвороба Альцгеймера хіміотерапія хірургічні втручання цукровий діабет імунологія інсульт інфаркт міокарда інфекційні хвороби

    Категорії

    • Uncategorized (6)
    • Інформація від партнерів (1)
    • Мої замітки (31)
    • Новини (37)
    • Робота лікарем в Польщі (13)

    Архів

    • Квітень 2018 (3)
    • Листопад 2017 (1)
    • Жовтень 2017 (1)
    • Серпень 2017 (2)
    • Квітень 2017 (1)
    • Березень 2017 (1)
    • Лютий 2017 (1)
    • Січень 2017 (1)
    • Серпень 2016 (1)
    • Червень 2016 (1)
    • Травень 2016 (2)
    • Квітень 2016 (2)
    • Березень 2016 (3)
    • Лютий 2016 (2)
    • Жовтень 2015 (5)
    • Вересень 2015 (3)
    • Серпень 2015 (1)
    • Липень 2015 (1)
    • Червень 2015 (2)
    • Травень 2015 (1)
    • Лютий 2015 (1)
    • Грудень 2014 (1)
    • Листопад 2014 (4)
    • Жовтень 2014 (1)
    • Липень 2014 (1)
    • Травень 2014 (2)
    • Квітень 2014 (2)
    • Листопад 2013 (5)
    • Вересень 2013 (5)
    • Липень 2013 (3)
    • Травень 2013 (1)
    • Березень 2012 (1)
    • Лютий 2012 (1)
    • Січень 2012 (3)
    • Вересень 2011 (5)
    • Червень 2011 (1)
    • Травень 2011 (1)
    • Квітень 2011 (1)
    • Березень 2011 (4)
    • Лютий 2011 (3)
    • Січень 2011 (1)

Мета

  • Вхід
  • RSS публікацій
  • RSS коментарів
  • WordPress.org

Статистика

Теги

ЛОР НПЗП ТЕЛА ХОЗЛ ЧМТ антиагреганти антибіотики антикоагулянти артеріальна гіпертензія атеросклероз бета-блокатори вагітність гастроентерологія грип ендокринологія кава кардіологія кофеїн легенева гіпертензія метформін мистецтво діагностики навчання в Польщі неврологія невідкладні стани нострифікація диплому лікаря ортопедія остеоартроз остеопороз охорона здоров'я в Польщі польська мова для лікарів профілактика рак ревматологія синдром Рейно статини фармакологія фібриляція передсердь хвороба Альцгеймера хіміотерапія хірургічні втручання цукровий діабет імунологія інсульт інфаркт міокарда інфекційні хвороби

Категорії

  • Uncategorized
  • Інформація від партнерів
  • Мої замітки
  • Новини
  • Робота лікарем в Польщі
wp темы