Медичне страхування по-українськи

Медичне страхування по-українськи
На прийомі була вагітна (застрахована) з приводу поганого самопочуття після застуди, яке турбує вже близько місяця. А мене турбує, що це вже четверта консультація терапевта, причому – щоразу іншого.
З пацієнткою ми, звичайно, вийшли на певний порядок дій і все буде добре. Але вилізає загальний недолік такої індустрії медичного страхування. Надто вже формальний підхід до пацієнта. Консультація терапевта покривається без проблем – хоч кожен день ходи. Але якість не гарантується. В тому числі і такі безладні переходи від фахівця до фахівця – частково безвідповідальність страхових компаній. Ну якщо справа стосується ТО автомобіля, то ще бог з ним, але не стосовно людей! Я знаю лише одну компанію, яка активно відслідковує якість консультацій хоча б за формальними ознаками. Критикувати бізнес чи державу – справа пуста. А от дати пораду застрахованим я можу. В Києві таких людей чимало.
Намагайтеся звертатися до одного і того ж фахівця. Якщо, звісно, він Вас більш-менш влаштовує. Це може не так суттєво при якійсь там застуді, коли Ви бачите лікаря один раз, але має значення коли є хронічна проблема. Ну і та ж застуда може затянуться, до речі. При повторних зверненнях лікар вибудує для Вас певну логіку дій, що скоротить час лікування і кількість прийнятих медикаментів. Цього важко досягти, коли консультації хаотичні, як у моєї пацієнтки.
Якщо немає на руках попередніх документів – то ваші медичні дані (діагнози, призначені ліки) зберігаються у страхової компанії. Це на випадок, якщо ви захочете знайти конкретного лікаря, у якого лікувалися. Цим же шляхом лікар може отримати інформацію щодо попереднього лікування.