Відгук про Варшавський інтенсив-курс польської мови для лікарів

Варшавський інтенсив-курс польської мови для лікарів
Протягом останнього року пильно слідкую за ситуацією по еміграції українських лікарів за кордон. І таке враження склалося, що за цей короткий час бажаючих помітно побільшало. Чи то в Польщі краще стало, чи то в нас гірше?.. Насправді, польська система підтвердження диплому і отримання права на практику ніяким чином не адаптувалася під зростаючий наплив іноземців. Правила з року-в-рік дещо змінюються, але легше не стає! Кожному фахівцю доводиться самотужки проходити цей шлях. Завдяки розвитку соціальних мереж зараз більше можливостей знайти однодумців і обмінятися досвідом. На грунті такого пожвавлення створюється і новий ринок для освітніх послуг в Польщі, коли пропонується організувати подачу документів, підготовчі курси і т. ін. Але ця галузь лише починає розвиватися. Немає протореної дороги, як на Чехію чи Німеччину. Немає відпрацьованих роками програм для охочих тут працювати. Відповідно, немає і відгуків у мережі. Тому поділюся своїм цінним досвідом.
Фонд “Євромед” (Європейська фундація розвитку медицини і освіти), створений віднедавна з головним офісом у Варшаві, ul. Ciołka 6, якраз і займає цю нішу.
У даній статті я розповідаю про курс мовної підготовки для лікарів з виїздом на тиждень до Варшави, який допоможе підтягнути вашу польську і дати певні знання з медичної термінології. Це реалізується у формі трьох модулів: “доваршавський” із загальною підготовкою і вивченням термінології, “Варшавський Інтенсив-Курс” (так званий ВІК) і по поверненню до дому – завершальний етап навчання.
Майже рік тому я мав у Варшаві навчальний курс від інших організаторів з подібними цілями, але за змістом – це зовсім різні речі, навіть не можна порівнювати. Я маю на увазі, цього разу було набагато якісніше.
Можу розповісти за варшавський модуль, бо вже мав необхідну попередню підготовку і пішов одразу на ВІК.
Заняття з польської медичної мови для лікарів
Діло було в кінці спекотного червня 2016 року. Заняття проходили в просторому приміщенні “Українського Дому”, ul. Zamenhofa 1, з 10:00 до 18:00 з годиною перерви на обід. Основний матеріал для навчання всі отримали ще до приїзду, в електронному вигляді, а на місці роздали паперові варіанти у вигляді книжечок. Були також і додаткові поточні матеріали. З викладачів – пані Małgorzata, – філолог російської мови за освітою. І це для нас. було дуже добре. Приходили ще хлопці – носії мови, “жертви” для діалогів лікар-пацієнт.
Чим ми займалися:
-
Намагалися спілкуватися між собою польською. Це я так хочу нас похвалити, бо тільки намагалися:)
-
Читали, перекладали і обговорювали фахові тексти. Наприклад, протоколи обстежень чи клінічні випадки.
-
Відпрацьовували діалоги лікар-пацієнт. Між собою і з носіями, викладачем.
-
Писали диктанти. Вважаю що це дуже важлива річ. Бо сам собі диктанти не подиктуєш, а на іспит з мови потрібно!
-
Дивилися і працювали з відеозаписами. Ролики на медичну тематику, наприклад, розмова лікаря з пацієнтом.
-
Підучували граматику по ходу. Тобто підганяли свою загальну підготовку.
-
Вкінці провели щось подібне до мовного іспиту, який здають в Головній лікарській палаті.
-
Можливо, ще щось забув..

На занятті з польської медичної термінології в Українському Домі
Викладачем всі залишилися дуже задоволені. Мабуть, завдяки її освіті і хисту до викладання.
Програма була достатньо насичена, тому до кінця робочого для я вже досить втомлювався.
Культурна програма
Окрім власне, занять, була передбачена ще певна культурна програма. Дві чудові екскурсії по місту завдяки пані Наталії. Це неймовірний екскурсовод. Як я зрозумів, Євромед завжди її залучає до співпраці. Від неї дійсно всі в захваті) За побажаннями слухачів екскурсію можна провести польською, українською, російською. Був вже удруге в неї на екскурсії по старому місту і вона вела розмову зовсім інакше, аби мені було цікаво.
Похід в лікарню
Була ще екскурсія по лікарні. Лікарня – слабувато сказано. Відвідали Центральний клінічний госпіталь МВС. Я вже там був одного разу. Навіть не знаю, зарахувати це в культурну програму чи в навчання. Все-таки, як для лікарів – знайомство було досить поверхневе. Ми пройшлися по відділеннях зі співробітником адміністрації, дізналися про організацію роботи цього величезного комплексу. Заходили в кабінет сімейного лікаря, центральну стерилізаційну. От нажаль не поспілкувалися з лікарями і не побували в стаціонарних відділеннях.
Клуб по інтересах
Окрім всього вищезгаданого не менш важливим моментом було спілкування в групі. Ми дуже багато спілкувалися. До занять, на заняттях, на обідній перерві, після занять. Утворився дуже класний клуб по інтересах. Дуже багато нової інформації дізнався від колег. Звичайно, обмінялися контактами і надалі будемо один одного підтримувати! Це нічим не заміниш.
Медична школа
Наприкінці варшавського курсу ми побували у медичній школі. Тут можна отримати різні професії парамедичного спрямування, аби мати роботу на час нострифікації, ну і загалом це хороший спосіб адаптації в країні. Фонд “Євромед” пропонує організувати тут заочно-модульне навчання для тих, хто проживає в Україні. Я сам зараз так навчаюся і можу розповісти про школу набагато більше. Але це вже зовсім інша історія. Кому цікаво – запитуйте.

Policealna Warszawska Szkoła Medyczna
Підсумки
Вцілому враження від курсу однозначно позитивне. Тим більше, мені є з чим порівнювати. Я маю на увазі і знання, які мені дали і спілкування з колегами, яке буде ще тривати і давати свої плоди.
Ну і на такому позитивному фоні скажу про мінуси чи умовні мінуси, які можуть чекати на слухачів. І про які потрібно уточнювати, бо вони можуть зникати з часом. Це був перший такого роду курс від Фундації. Це значить, що побажання і недоліки мають бути враховані. І моя колега Ірина, сімейний лікар, яка дізналася про ВІК з мого блогу, звичайно виграє тим, що їде після мене. Бо буде і краща організація і нові навчальні матеріали.
І ще. Мабуть всім не вгодиш, але з цим треба щось робити. Я виходжу з того, що прийшов на інтенсив-курс отримати максимум специфічних знань за мінімум часу:
-
Про колег. Нажаль наш курс не був адаптований під стоматологів. У них же зовсім інша програма має бути! Зовсім іншого змісту іспити чекають на шляху нострифікації. Були деякі матеріали. Але це не те, що потрібно стоматологам.
-
Багато часу пішло на загальну мовну підготовку, граматику. Я би це вдома почитав. Ми з різним рівнем знань і тому так. Я би краще диктанти пописав.
-
Можливо, я б той похід в лікарню і в медичну школу зробив не за рахунок навчального часу. Потрібно дивитися, яку частину часу займає власне навчання! Чи якби в лікарні дійсно можна було поспілкуватися з живими лікарями – інша справа. Чистого навчання – десь 5 днів, в сумі. Сподіваюся, це виправлять.
-
Тиждень – явно мало. Думаю, оптимальний варіант – два тижні. Якщо буде така можливість, я би радив колегам брати модуль такої ж інтенсивності мінімум на два тижні, хто збирається здавати іспит з мови.
Які перспективи
В ідеалі такий курс як ВІК має готувати до здачі мовного іспиту у Головній варшавській лікарській палаті. І я сподіваюся, що курс буде розвиватися саме у цьому напрямку. А в такому разі, всім, кому це актуально – варто уточнювати актуальні пропозиції від Фундації.
Дуже цікава стаття,дякую.
Дякую за Вашу статтю. За такої “непротореності дороги” стала дійсно мотивуючою.
Хочу Вас запитати про Ваше навчання в Медичній школі. Саме те “набагато більше”, що Ви пропонували:)
Дуже цікава інформація,але я би хотіла поспілкуватися в телефонному режимі,є запитання іншого плану.Мій чоловік лікар і ця інформація йому потрібна,тому я би хотіла взнати деякі нюанси.Як це можна зробити практично щоб з вами поспілкуватися.Дякую
Зайти на сторінку “Про автора”